Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Yolluk Burcu Nasıl İşlenir?

Konu

#1
Yolluk burcu nasıl işlenir? Yolluk burcu ne şekilde işlenir? Yolluk burcu hangi makine kullanılarak işlenir? Yolluk burcu hangi takım ile işlenir? Yolluk burcu nasıl üretilir? Yolluk burcu hangi malzemeden üretilir? Yolluk burcunun amacı nedir? Yolluk burcu nasıl işlenir? Yolluk burcu işlenirken hangi adımlar takip edilir? Yolluk burcunun işlenmesinde hangi adımlar takip edilmelidir? 

Yolluğun referans yüzeylerine (A-B-C yüzeyleri) göre ana ölçülerin işlenmesindeki işlem sırası aşağıda açıklanmıştır.

[Resim: Screenshot_11-19.png]

İş parçasını torna aynasına salgısız bir biçimde sıkıca bağlayınız. İş parçasının alın yüzeylerine, kaba ve ince talaşla alın tornalama yaparak iş parçasını 75 mm ölçüsüne getiriniz. İş parçasının iki tarafına da punta deliğini açınız. İş parçasını ayna punta arasında bağlayınız. 15 mm boyda, Ø27 mm olmak üzere kaba talaşla boyuna tornalama yapınız. Kaba olarak tornalanmış yüzeyi Ø26 mm olacak şekilde ince talaşla tornalayınız. İş parçasını ortadan 0.1 mm raybalama miktarı bırakacak şekilde 4.9 mm matkapla deliniz. R 7 iç radyüsünü veriniz. İş parçasını torna aynasından sökünüz. İş parçasını ters çevirerek diğer yüzeyden ayna punta arasına bağlayınız. 63 mm boyda, Ø21 mm olmak üzere kaba talaşla boyuna tornalama yapınız. Kaba olarak tornalanmış yüzeyi Ø20 mm, boy 65 mm olacak şekilde ince talaşla tornalayınız. İş parçasının ortasındaki konik deliği (Ø5-Ø8)oluşturabilmek için, 0.1 mm rayba talaş payı bırakılacak şekilde belirli mesafelerde kademeli olarak deliniz. İş parçasını torna aynasından sökünüz. Kademeli delinmiş olan deliğe konik rayba çekiniz. Bütün ölçüleri kumpas ya da mikrometre ile kontrol ediniz.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task