Skip to main content

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Yazar: UğurUygun
2 saat önce
Yorum Yok
Freze tezgahlarını envai çeşidi piyasada mevcuttur ve bu freze tezgahlarının bir türü de tek sütunlu planya tipi freze tezgahıdır. Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahı nedir? Tek sütunlu planya tipi freze tezgahları nerelerde kullanılır? Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahının avantajları nelerdir? Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahlarının dezavantajları nelerdir? Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahının artıkları ve eksileri nelerdir?

Kesicinin bağlandığı kısımlara “başlık” denir. Başlık konsol üstünde ileri geri el ile veya otomatik olarak hareket eder.  Endüstrinin ağır sanayide kullanılan büyük hacimli tezgâhlarıdır . Makine, inşaat makinaları ve motor gövdelerinin seri olarak frezelenmesinde kullanılır. Tezgâh tablanın bir tarafının açık, yani büyük parçaların taşınarak kolayca bağlanmasında ve işlenmesinde pratik ve ekonomik olması sebebiyle kullanılan tezgâhlardır. İşleme göre bir veya birden çok kesici kullanılabilir Bu tezgâhların tablasına bağlanan iş parçaları, tabla ile beraber hareket eder. Freze çakısı ise tablanın yan tarafındaki sabit sütun üstündeki konsolda bulunur. 

Genel anlamıyla Tek Sütunlu Planya Tipi Freze Tezgahları bu şekilde anlatılabilir. 
Yazar: UğurUygun
2 saat önce
Forum: Polimerler
Yorum Yok
Polimerizasyon prosesleri plastik üretim sanayinde ve plastik sektöründe bolca yararlanılan bir proses çeşididir. Peki bir polimerleşme prosesi çeşidi olan basamaklı polimerizasyon nedir? Basamaklı polimerizasyon nerelerde kullanılır? Basamaklı polimerizasyon nedir?

Basamaklı polimerizasyon yönteminde çoğu kez -OH, -OOOH, -NH 2 gibi bifonksiyonel gruplar bulunduran çıkış
maddeleri kullanılır. Örneğin; bir diamin olan hekzametilen diamin ile bir diasit olan adipik asitin kondensasyon tepkimesinden poli(hekzametilen adipamit)(poliamit) 

elde edilir. Uygun fonksiyonel gruplar ta şıyan maddelerin kondensasyonu sırasında H2O, HCI gibi küçük bir molekül ayrılır. 

N H2N-(CH2)6-NH2 + n HO-C-(CH2)4-C-OH

O O adipik asit

Basamaklı polimerizasyon yöntemi ile elde edilen polimerlere kondensasyon polimerleri denir ve kondensasyon polimerleri yinelenen birim içinde yer alan karekteristik bağların türüne göre poliesterler, poliamitler, poliüretanlar, poliasetaller gibi bazı temel gruplara ayrılırlar.

HN-(CH2)6-NH-O-C-(CH2)4-C — OH + (2n-1) H2O
O O _ n poli(hekzametilen adipat)

Basamaklı polimerizasyon proses en basit tabiriyle budur.
Yazar: UğurUygun
2 saat önce
Yorum Yok
Kompozitler genel olarak hayatımızda her alanda yer almaya başladı. Her sektörde olduğu gibi kompozitler kendilerine çok ciddi yerler edinmeye başladılar. Bu sektörlerden biri de denizcilik sektörüdür. Denizcilik sektöründe kompozitlerin yeri nedir? Denizcilikte kompozitlerin uygulama alanlarıo nelerdir?

- Yelkenli/motorlu tekneler, 

- Can kurtarma flikaları, 

- Şamandralar, 

- Kanolar, 

- Dubalar-iskeleler, 

- Deniz motorsikleti, 

- Sörf tahtası, 

- Marina ekipmanları 

gibi alanlarda kompozitler çok yaygın olarak kullanıma devam edilmektedir.
Yazar: UğurUygun
2 saat önce
Yorum Yok
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Matlab arge firmalarında ve genel olarak CAe tasarım atolyelerinde çok yaygın olarak kullanılan bir programdır.  Cae denince akla genelde Matlab gelir. Bu yüzden Matlab'e gerek öğrenciler tarafından gerekse akademi seviyesinde çalışanlar tarafından büyük ihtiyaç duyulur. Matlab ise genelde öğrencilere ve akademisyenlere bedava öğrenim sürümü vermez. Bu yüzden biz de sizlere Matlab R2018B'yi tam sürüm yani Matlab R2018B crack yapacak dosyayı sizlere sunuyoruz. Verdiğimiz linkten Matlab R2018B crack dosyasını, indirip bilgisayarınızdaki Matlab R2018B'yi, crackleyebilirsiniz.

Matlab R2018b Crack Patch Dosyası İndir; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Benzer Konular: 

Matlab R2017b Crack İndir Resimli Tam Anlatım: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Matlab r2018b  crack, Matlab r2018b  keygen, Matlab crack indir, Matlab r2018b patch download, Matlab r2018b indir, crack matlab download, Matlab crack, matlab crack indir,

Hoşgeldin, Ziyaretçi

Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Forumda Ara

Forum İstatistikleri

Toplam Üyeler: 930
Son Üye: greenhore
Toplam Konular: 841
Toplam Yorumlar: 1,068

Kimler Çevrimiçi

Toplam: 85 kullanıcı aktif Yandex, Google, Bing, mili86, greenhore, Hasan AYTAÇ
3 Kayıtlı
» 79 Ziyaretçi

Son Aktiviteler

Tek Sütunlu Planya Tipi F...

Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1

Basamaklı Polimerizasyon ...

Forum: Polimerler
Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1

Denizcilik Sektöründe Kom...

Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1

Matlab R2018B Patch Crack...

Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1

Nanoteknolojide Kullanıla...

Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1

Dökümde Plastik Model Mal...

Forum: Döküm
Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1

Tesisatta Kullanım Sıcak ...

Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1

Isı Transferinde Işınım

Son Yorum: UğurUygun 2 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 2

Siemens Nx 12 Solidsquad ...

Forum: Siemens NX
Son Yorum: UğurUygun 3 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 3

Ring Tipi Elektrik Şebeke...

Son Yorum: UğurUygun 3 saat önce
Yorumlar: 0 Okunma: 1